Włosy niskoporowate - charakterystyka

Zastanawiasz się, jaki masz typ włosa? Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się, czy nie masz przypadkiem włosów cechujących się niską porowatością. Jest to często występujący typ włosa. Niestety wiele osób nie zwraca należytej uwagi na to, jaką porowatość mają ich włosy. Czas to zmienić!

Jak rozpoznać włosy niskoporowate?

 

Porowatość włosów to nic innego, jak stopień, w jakim łuski włosa są odchylone od jego kory. Dla posiadaczek włosów niskoporowatych mamy dobrą wiadomość - im łuski włosa są mniej odchylone, tym włosy są zdrowsze i mniej podatne na uszkodzenia.

 

Włosy niskoporowate można rozpoznać na podstawie kilku głównych cech. Takie włosy charakteryzuje gładkość, sztywność i grubość. Często są także śliskie i przyklapnięte. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że bardzo rzadko się puszą, co jest prawdziwą zmorą w przypadku włosów wysokoporowatych. Ich posiadaczki skarżą się jednak na to, że włosy niskoporowate niezwykle długo schną i są niezbyt podatne na stylizację - ich układanie się pozostawia wiele do życzenia. Lepiej sprawdzi się tu prostownica. Niezwykle trudno je podkręcić lub pofalować. Ich minusem jest także brak objętości.

 

Jeśli nadal masz wątpliwości co do tego, jaką porowatość mają Twoje włosy, warto wykonać test na porowatość włosów. Wiedząc, jaki masz typ włosa, łatwiej Ci będzie dobrać odpowiednią pielęgnację.

 

Jak o nie zadbać?

 

Niektórzy uważają, że włosy niskoporowate w porównaniu do innych rodzajów włosów wymagają stosunkowo mało pielęgnacji. Nie znaczy to jednak, że włosy niskoporowate nie wymagają żadnej troski. Wręcz przeciwnie. W przypadku pielęgnacji włosów niskoporowatych trzeba mocno uważać, ponieważ nieodpowiednia pielęgnacja może je przeciążyć.

 

By zachować włosy niskoporowate w dobrej kondycji trzeba zadbać o kilka podstawowych elementów. Ostrożnie należy podchodzić do pielęgnacji proteinami - włosy niskoporowate dosyć łatwo się obciążają, a stosując dużo protein nietrudno o taki efekt. W przypadku “niskoporów” nie trzeba zbytnio bać się puchu, dlatego można swobodnie eksperymentować z pielęgnacją humektantami. Wśród produktów, które lubią włosy niskoporowate można wymienić np. olejki: olej kolosowy, rycynowy czy arganowy oraz różne masła - od masła shea do masła kakaowego.

 

Ich główną wadą jest to, że dosyć szybko się przetłuszczają, dlatego trzeba przykładać dużą uwagę do kwestii ich głębokiego oczyszczenia. Doskonale sprawdzą się do tego szampony z nieco mocniejszymi składnikami, czyli tak zwane “rypacze”.

 

Wszystkie niezbędne kosmetyki do pielęgnacji włosów niskoporowatych znajdziesz bez problemu na stronie faceandlook.com

 

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów