Jak dbać o brwi permanentne dzień po dniu?

Jak goją się brwi permanentne dzień po dniu?

Zjawiskiem zupełnie normalnym po zabiegu są ciemne, wręcz nienaturalnie wyglądające brwi. Pigment traci swoją intensywność, gdy skóra się zagoi. Trwa to zazwyczaj około 2 tygodnie. Jednak na prawdziwy efekt trzeba poczekać jeszcze dłużej - nawet 2 miesiące. Nie należy się w tym czasie martwić ewentualnymi nierównościami. W tym celu wykonywana jest korekta. 

Na samym początku łuk brwiowy jest zaczerwieniony i podrażniony. Mija to na ogół po kilku godzinach. Rzadko trwa dłużej. Potem naskórek zaczyna się łuszczyć. Pojawiają się również strupki. Można więc sięgnąć po odpowiedni preparat z witaminą E w składzie. Jego zadaniem jest przyspieszenie procesu regeneracji. Skóry pod żadnym pozorem nie wolno drapać. Najlepiej jej w ogóle nie dotykać. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule https://quantumpmu.com/Brwi-permanentne-dzien-po-dniu-blog-pol-1656018779.html.

Makijaż permanentny brwi pierwszy tydzień po zabiegu

Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja brwi przez pierwszy tydzień od zabiegu. Ewentualne błędy popełnione w tym czasie mogą się niestety odbić na trwałości makijażu permanentnego. Czasem dość może nawet do infekcji. Zatem jak dbać o brwi permanentne dzień po dniu?

Podstawą jest rezygnacja z kosmetyków do makijażu. Nie można stosować korektora czy podkładu. Do mycia warto wykorzystywać samą wodę lub kosmetyki hipoalergiczne, bardzo delikatne. Okolic łuku brwiowego nie można mocno pocierać. Trzeba sięgać natomiast regularnie po dobry krem z filtrem.

Jak później dbać o brwi permanentne?

Jak należy później dbać o brwi permanentne? Trzeba nadal stosować krem z filtrem i starać się unikać słońca. Wychodząc z domu, warto zabierać ze sobą kapelusz lub czapkę. 

Uważać trzeba w przypadku stosowania kosmetyków złuszczających, które mają w swoim składzie kwasy. Należy upewnić się, czy są one dla barwi permanentnych bezpiecznie. Oczywiście z czasem można rozszerzać swoją codzienną pielęgnację. 

Przez pierwszy miesiąc po zabiegu zaleca się rezygnację z basenu, sauny czy solarium. Lepiej też ograniczyć wizyty na siłowni. Podrażnionej skórze może bowiem zaszkodzić kontakt z potem. 

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów