Czym jest emulgowanie? Jak poprawnie wykonywać olejowanie włosów?

Kwestia świadomej pielęgnacji włosów zyskuje w ostatnich latach coraz większą popularność. Jednym z zabiegów, który cieszy się szczególnym uznaniem wśród fanek słynnego“włosingu”, jest olejowanie włosów. Praktyka ta ma zbawienne efekty szczególnie w przypadku włosów kręconych, jednak przynosi pozytywne efekty także w przypadku włosów falowanych i prostych.

Dziś krótko powiemy sobie, jak prawidłowo olejować włosy, by były one lśniące i gładkie. Kilka słów poświęcimy także emulgowaniu, które jest jednym z najważniejszych etapów tej metody. Miłej lektury.

 

Podstawowe zasady olejowania włosów

 

Pierwszym krokiem jest wybór olejków. Powinny być one odpowiednio dopasowane do typu i kondycji włosów. W zależności od tego, czy masz włosy nisko-, średnio-, czy wysokoporowate, najlepsze okażą się różne olejki. Podstawowym rozróżnieniem jest podział na oleje nasycone, jednonienasycone i wielonienasycone. Przed wyborem olejku warto zastanowić się nad tym, jakie nasze włosy mają potrzeby.

1. ARGAN OIL HAIR OIL ODŻYWCZY OLEJEK DO WŁOSÓW 70ML - cena 23,80 zł 

2. AYURVEDIC HAIR OIL COLOR CARE OCHRONNY OLEJEK DO WŁOSÓW FARBOWANYCH 50ML - cena 56,36 zł 

 

Najpopularniejszą metodą jest olejowanie włosów na sucho. W przypadku tej formy pielęgnacji przed nałożeniem oleju musimy rozczesać włosy, tak by ułatwić równomierne rozprowadzenie oleju. Nałożony na rozczesane włosy olej zostawiamy na głowie na około 2 godziny. Następnym krokiem jest emulgowanie, które bardziej szczegółowo omówimy w dalszej części.

Olejowanie włosów to najprostsza droga do tego, by mieć zdrowe, miękkie w dotyku włosy. Nie bez znaczenia jest jednak to, jaki olejek wybierzemy. Szeroka gama olejków do włosów dostępna jest na w naszym sklepie.

 

Czym jest emulgowanie? Czemu jest tak ważne?

 

Mówiąc o olejowaniu włosów nie sposób pominąć kwestii emulgowania. Emulgowanie ma na celu zmycie oleju z włosów. Najważniejszym produktem używanym na tym etapie olejowania włosów jest odżywka. Po przeprowadzeniu olejowania nakładamy odżywkę na włosy, dzięki czemu intensyfikujemy uzyskane w wyniku olejowania odżywienie. Następnie myje się włosy. Warto to zrobić właśnie przy użyciu odżywki, ponieważ szampon może podrażnić naolejowane włosy.

Wykonując ten rytuał prawidłowo podarujesz sobie mocne, lśniące i sprężyste włosy. Co więcej, olejowanie okazuje się być także skuteczne w przypadku walki z łupieżem. Jak widać, korzyści jest wiele. Bardzo ważne jest jednak, aby całą procedurę przeprowadzić prawidłowo. Nie można mówić o skutecznym olejowaniu, jeśli nie zakończymy go właśnie emulgowaniem.

Warto też pamiętać, że samo olejowanie nie wystarczy - ważne jest, aby na co dzień pielęgnować włosy za pomocą wysokiej jakości kosmetyków do włosów.

Szampon, odżywka, olejek - każda z tych rzeczy ma ogromne znaczenie w całościowym podejściu do troski o kondycję naszych włosów.

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów